18 maj 2021

Noc Muzeów to niezwykła inicjatywa, która wzbudza duże zainteresowanie wśród zwiedzających placówki kulturalne na całym świecie. Muzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie pomimo pandemii, po raz kolejny włączyło się w to wydarzenie, aby ukazać zwiedzającym bogactwo zbiorów, jak i nową wystawę malarstwa przygotowaną właśnie na to wydarzenie.

W placówce podczas tegorocznych uroczystości obowiązywały rygory sanitarne, które na szczęście nie zniechęciły uczestników nocnego zwiedzania. Noc Muzeów była wyczekiwana szczególnie przez młode pokolenie z uwagi na zdalną organizację tegorocznych zajęć szkolnych. Nie mniejsze zainteresowanie wzbudziła wystawa malarstwa Andrzeja Wajdy, cenionego artysty Podbeskidzia, który tworzy swoje dzieła już ponad 30 lat. Zwiedzający wystawę mogli poznać wrażliwość artystyczną czy spojrzenie na świat zaklętą w akrylu i akwareli zaprezentowanych prac. Ukoronowaniem zwiedzania Muzeum było nocne zwiedzanie Pasieki Słowiańskiej oraz Bestwińskiego Parku Miniatur. Wszystkich zainteresowanych wydarzeniem, którzy z uwagi na pandemię zrezygnowali z aktywnego uczestnictwa - zapraszamy na wirtualne zwiedzanie placówki.