Drewno zawsze było dla twórcy wdzięcznym materiałem. Daje się łatwo kształtować, dlatego też lubią je dzieci. Dawniej, szczególnie w wiejskich domach przeważały proste do wykonania drewniane lalki, wózeczki, zwierzęta, klocki. Często strugane własnoręcznie przez najmłodszych, co oczywiście wyrabiało kreatywność i zdolności manualne.

Warto pobawić się z drewnem także w XXI wieku, odłożywszy na chwilę elektronikę. Muzeum im. ks. Zygmunta Bubaka podczas ferii zimowych zaproponowało uczestnikom wyprawę do Bestwiny sprzed stu lat. Od 16 do 20 stycznia pod kierunkiem Andrzeja Wojtyły odbywały się zajęcia warsztatowe pt. "Przygody z drewnem". Tematy w kolejnych dniach to oryginalne kredki z patyków, "notesy odkrywców", kolorowe domki, figurki artystów cyrkowych, zaś na koniec, wzorem lat ubiegłych upieczono bułeczki metodą tradycyjną w piecu chlebowym.

Dzieci z terenu całej gminy przy okazji poznały życie naszych przodków i warte odwiedzenia ciekawe miejsca w najbliższej okolicy. Wykonane przedmioty można było zabrać do domu i pochwalić się nimi najbliższej rodzinie czy też szkolnym kolegom i koleżankom.

Projekt pana Czesława Kubika "Wybrane prace rolnicze i zwyczaje wiejskie w okresie rocznym" zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Muzeum Regionalne wspiera Rok Rzeki Wisły lekcją regionalną "Płynie Wisła, płynie"

Polub nas na Facebook'u! ❤

Znajdź i oceń nas w Google!

© 2016 Muzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme