Spotkanie warsztatowe z Romualdem Romańczykiem - "Wprowadzenie do akwareli"

Z definicji "akwarela" to nazwa techniki malarskiej i jednocześnie nazwa obrazów wykonywanych tą techniką. Technika ta polega na malowaniu rozcieńczonymi w wodzie pigmentami na porowatym papierze, który szybko wchłania wodę. Rozcieńczone pigmenty nie pokrywają całkowicie faktury papieru, lecz pozostawiają ją dobrze widoczną. Z tego względu na efekt bardzo duży wpływ ma barwa, faktura samego papieru oraz warsztat artysty. Podczas spotkania, które odbyło się 23 maja swoimi doświadczeniami podzielił się znany i ceniony akwarelista Romuald Romańczyk.

Projekt pana Czesława Kubika "Wybrane prace rolnicze i zwyczaje wiejskie w okresie rocznym" zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Polub nas na Facebook'u! ❤

Znajdź i oceń nas w Google!

© 2016 Muzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme