23 styczeń 2024

 

22 stycznia Muzeum Regionalne w Bestwinie gościło niezwykłe wydarzenie - wernisaż rysunków Emilii Stawowy. Poniedziałkowa prezentacja przyciągnęła tłumy miłośników sztuki, przyjaciół oraz dumną rodzinę artystki.

Emilia Stawowy to utalentowana młoda artystka, której wyjątkowe prace przenoszą widzów w fascynujący świat jej wyobraźni i umiejętności plastycznych. Podczas wernisażu, Emilia dzieliła się swoją pasją do rysunku, zdradzając, że sztuka towarzyszy jej od najwcześniejszych lat życia. "Interesuję się rysunkiem i sztuką od zawsze, a mój ulubiony styl to połączenie realizmu i mangi. Rysowanie zaczęłam już w przedszkolu, inspirując się postaciami z bajek Disney’a oraz kreskówkami. Oprócz tego, w wolnym czasie zajmuję się fotografią, tworzę dekoracje i pochłaniam książki" - wyznała artystka.

Wernisaż nie był jedynie prezentacją prac Emilii, ale również okazją do spotkania pasjonatów sztuki, którzy dzielili się swoimi wrażeniami i refleksjami na temat dzieł artystki. Atmosfera była nasycona entuzjazmem i wzajemnym zainteresowaniem, co sprawiło, że to wydarzenie z pewnością pozostanie w pamięci uczestników na długo.

 

 

Warto podkreślić, że wystawa potrwa do końca lutego, oferując wszystkim zainteresowanym możliwość odwiedzenia placówki.